Zapisy on-line

Rekrutacja


Przed rozpoczęciem roku przedszkolnego organizujemy rekrutację oraz zajęcia adaptacyjno-integracyjne dla wszystkich przyjętych do Akademii Przedszkolaka maluchów i ich Rodziców.

Po rozmowowie rekrutacyjnej w Akademii Montessori są Państwo zapraszani na indywidualną rozmowę z nauczycielem i przedszkolnym psychologiem, by móc poznać bliżej nasze przedszkole i idee pedagogiczne Marii Montessori. Chcemy też spotkać się z Państwa dzieckiem, by poznać je bliżej, a także ustalić ramy adaptacji w naszej placówce. Rodzice nowo przyjmowanych dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach "Szkoła dla Rodziców".

Właściwy cykl zajęć adaptacyjnych odbywa się na przełomie września i października danego roku przedszkolnego.  W tych dniach czas przebywania w przedszkolu jest dostosowywany indywidualnie do możliwości dziecka. Odbywają się wóczas wspólne gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne czy specjalnie przygotowane zajęcia integracyjne. Tym sposobem maluszek poznaje swoich przyszłych kolegów i koleżanki, nauczycieli, jak i również samo przedszkole. Jest to również doskonały czas dla rodziców i dzieci do bliższego poznania „montessoriańskiego” otoczenia i zasad w nim panujących.


Wiemy, że czas przyjęcia do przedszkola jest to czas pełen wyzwań i nowych doświadczeń dla każdego dziecka, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby adaptacja w naszym przedszkolu przebiegała łagodnie.

Opłata za godzinne zajęcia adaptacyjne wynosi 20 zł.
Zapisy:
przedszkole@akademia-montessori.pl

W zależności od wolnych miejsc, rekrutację przeprowadzamy przez cały rok przedszkolny. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

 

Akademia Montessori - Niepubliczna Szkoła Podstawowa Zapoznaj się również z ofertą naszej Szkoły.
design & code LemonArt.pl